NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
12
4WORED3.MP3
11
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
OSETLERİN ÇEÇENLERE VAR OLAN DESTEĞİ

Osetyalı vatanseverlerden Çeçenlere destek Rusya imparatorluğu Kafkasya'da son günlerini yaşıyor Osetya'da faal Kafkasya Vatanseverler Örgütü Mashadova destek mektubu gönderdi. "Çeçen savaşçılar sadece kendi halklarını değil, bütün Kafkasya halklarını koruyorlar"
18-10-2004 - kez okundu

Osetyalı vatanseverlerden Çeçenlere destek

Rusya imparatorluğu Kafkasya'da son günlerini yaşıyor

Osetya'da faal Kafkasya Vatanseverler Örgütü Mashadova destek mektubu gönderdi. "Çeçen savaşçılar sadece kendi halklarını değil, bütün Kafkasya halklarını koruyorlar"

Kuzey Osetya'da faaliyet gösteren Kafkasya Vatanseverleri Örgütü, Çeçenistan Devlet Başkanı Aslan Mashadov'a bir mektup göndererek, dayanışma ve destek sözü verdi.

"Chechenpress" sitesinde yayınlanan, Kuzey Osetya'da faaliyet gösteren askeri ve siyasi örgüt liderliğinin mektubunda, Mashadov'a "Değerli Başkan" diye hitap edilerek, Mashadov'un Kafkasya bağımsızlığının sembolü olduğu ve bütün Kafkasya halklarının etrafında birleşmeleri çağrısında bulunuldu. Rusya'nın Kafkasya'nın en ölümcül düşmanı olduğunun ileri sürüldüğü mektupta, söz konusu Osetya Kafkasya Vatanseverleri örgütünün Rus işgalcilere karşı silahlı mücadele başlatacağı vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi:

"Kafkasya Vatanseverleri askeri ve politik organizasyonu üyeleri olan bizler, topraklarınızı özgürlüğe kavuşturmak uğruna verdiğiniz kahramanca mücadelenize desteğimizi ve tam bir dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz. Çeçen savaşçıların cesaret ve dirençlerine hayran olan bizler, kardeş Kuzey Osetya halkının temsilcileri, Çeçen halkının sıkıntıları ve acılarını hafifletmek için maksimum katkılarda bulunmaya söz veriyoruz.

Savaş uçakları ve helikopterlerin Kuzey Osetya toprağından kalkarak Çeçen halkının kasaba ve köylerini bombalamakta olduğunu biliyoruz. En dehşetli toplama kampları topraklarımızda, Mozdok şehrindedir. İkinci Dünya Savaşı sonunda kurulan bu kampta, kardeşlerimize, Çeçenlere işkence ediliyor. Kardeşlerimiz, Kafkasyalılar öldürülürken ve işkence edilirken, böyle bir duruma daha fazla dayanmak istemiyoruz. Rusya'nın bütün Kafkas milletlerinin en ölümcül düşmanı olduğunun farkındayız.

Rusya imparatorluğu Kafkasya'da son günlerini yaşıyor ve bugün Rus işgalcilere karşı savaşan Çeçen silahlı kuvvetleri sadece kendi halklarını değil bütün Kafkasya milletlerini koruyorlar.

Bunu anlayan bizler, Rus kolonyolistlere karşı silahlı mücadele başlatmaya ve Rus saldırganları Çeçen topraklarında imha etmek için Çeçen ordusuna yardım etmeye karar verdik. Bütün Kafkasya halklarına Çeçen Devlet Başkanı Aslan Mashadov'un etrafında birleşme çağrısında bulunuyoruz. Aslan Mashadov, bugün, Kafkasya halklarının özgürlük ve bağımsızlığının bir sembolüdür.

Mayıs 1918'de Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti'ni kurmakla, babalarımız, bize nasıl birlikte yaşayacağımızı öğrettiler. Bizim bir Kafkasya ailesi içinde yaşamamızı miras bırakan babalarımız gibi olalım. Topraklarımıza ıstırap ve acı getiren Rus kolonyolistlerden Kafkasya kurtulmalıdır. Kafkasya'yı Rus işgalcilerden kurtarma mücadelesine katkılarda bulunmak bizim görevimizdir. Tanrı yardımcımız olsun! "
24/05/2001

Etiketler:
osetlerin çeçenlere var olan desteği

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51