NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4WORED3.MP3
10
4SIMD.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA BASININA GİZLİ YASAK

18.10.2004 - 14:32:15 Abhazya'nın bazı yayın organlarının redaktörleri tarafından Arşba, Aşuba ve Haşba'ya hitaben bir dilekçe yazıldığı bildirildi. Aralarında "Eho Abhazya", "Nujnaya", "Çegemskoy pravdı", "Delovoy Abhazi" gazetelerinin redaktörleri Vitali Þariya, Ýzida Çania, Ýnal Haşig ve Stella Avizba'nın bulunduğu Abhazya yayın organları tarafından Devlet Başkanı Yardımcısı Valeri Arşba, Parlamento Başkanı Nugzar Aşuba ve Başbakan Nodar Haşba'ya hitaben bir dilekçe yazdılar.
21-10-2004 - kez okundu

Gazete redaktörleri tarafından yazılan dilekçe metni:


Bugün 18 Ekim tarihinde Abhazya'da bağımsız yayın organlarına gizli bir yasak getirildi. Matbaalar bugün "Eho Abhazya", "Nujnaya", "Çegemskoy pravdı", "Delovoy Abhazi" gazetelerinin baskısını yapmayı reddetti. Gazetelerin baskısının yapılmamasına gösterilen resmi bahane ise ülke ve sınırları içindeki matbaalarda bulunan teknik arıza. Abhazya devlet televizyonuna bir müddettir sansür uygulanıyor- tüm programlar geçenlerde atanan Baþbakan Nodar Haşba'nın kararından geçiyor. Biz bağımsız yayın organlarının temsilcileri olarak çok sesliliğe yapılan bu engellemeyi, hükümetin halka gerçek haberlerin ulaştırılmasını engelleme girişimleri olarak açıklıyoruz. Demokratik bir devletin oluşturulmaya çalışıldığı şu dönemde ifade özgürlüğü hakkının çiğnenmesi, çok adaylı bir seçimin yapıldığı Abhazya'da seçimlerle ilgili durumu negatif yönde etkileyecek ve sonradan telafi edilemeyecek sonuçlara götürecektir. Redaktörlerin Nodar Haşba ile görüşme talebi de maalesef Başbakan Yardımcısı Amiran Lagvilav tarafından reddedilmiştir. Biz hü18.10.2004 - 14:32:15
Abhazya'nın bazı yayın organlarının redaktörleri tarafından Arşba, Aşuba ve Haşba'ya hitaben bir dilekçe yazıldığı bildirildi.


Aralarında "Eho Abhazya", "Nujnaya", "Çegemskoy pravdı", "Delovoy Abhazi" gazetelerinin redaktörleri Vitali Þariya, Ýzida Çania, Ýnal Haşig ve Stella Avizba'nın bulunduğu Abhazya yayın organları tarafından Devlet Başkanı Yardımcısı Valeri Arşba, Parlamento Başkanı Nugzar Aşuba ve Başbakan Nodar Haşba'ya hitaben bir dilekçe yazdılar.


kümet temsilcilerinden Abhazya Anayasasına ve Medya kanuna aykırı olan bu yasaðýn kaldırılması talebinde bulunuyor ve hükümetin ülkede var olan kriz durumundan kurtulmak için seçmiş olduğu bu metodun gerginliði daha da büyüteceğini açıklıyoruz.

Etiketler:
abhazya basınına gizli yasak

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır