NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
8
13
3
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇENİSTAN SAVASİNİN SEBEBİ PUTİN'N SİYASETİ

Komite-2008 adli sivil organizasyonun Çeçenistan'daki savasin en önemli sebebinin Putin'in siyaseti oldugunu açikladigi bildirildi.
21-10-2004 - kez okundu

Komite- 2008:özgür seçim adli sivil organizasyonun düzenledigi bir basin toplantisinda "biz Çeçenistan'da devam eden savasin en önemli sebebinin Putin'in siyaseti oldugunu düsünüyoruz" açiklamasinda bulundugu bildirildi.

Dün bir basin toplantisi düzenleyen komite üyeleri arasýnda Gazeteci Viktor senderoviç, Vladimir Kara-murza ve Savas Karsiti kulübün üyeleri Mihail Kriger ve Anna Karetnikova bulunuyordu. Basin toplantýsýnda 23 Ekim tarihinde Moskova'nýn Puskin meydaninda ikinci Rus-Çeçen savasinin baslangiç tarihi olmasi münasebetiyle savasin durdurulmasi için bir miting yapilacagi da bildirildi.


Basin toplantisinda Komite-2008 üyeleri Çeçenistan'da devam etmekte olan savasin durdurulmasi için farkli planlar bulundugunu, ancak kendilerinin Ilyas Ahmadov tarafindan sunulan BM gözetiminde geçici Çeçen hükümeti planini desteklediklerini ifade ettiler.


Basin toplantisina katilan tüm sivil toplum kuruluslari temsilcileri Çeçenistan'da devam eden savaþin savasan taraflardan birinin ates etmeyi kesmesiyle bitirilebilecegini ifade ettiler ve ates etmeyi ilk kesmesi gerekenin de federal Rus askerleri oldugunu ifade ettiler. Savas Karsiti Kulüp adina basin toplantisina katilan Mihail Kriger Rus askerleri savasmaya devam ettigi müddetçe Çeçen askerlerinin de savasa devam edecegini ve onlardan savasmayi birakmalarini beklemenin delilik olacagini söyledi. Ayrica savastan Çeçenleri þiddet ve acimasizlikla suçlamanin dogru olmadigini, çünkü on yildir savasin içinde olan insanlarin Rus askerleri tarafindan yakinlarinin öldürülüsünü, kiz ve kadinlarina acimasizca davranildigini gördüklerini belirtti ve bu acilari yasamis olan Çeçenlerin sergiledikleri davranislarindan dolayi acimasiz olarak adlandirilamayacagini söyledi.

Etiketler:
çeçenistan savasinin sebebi putin siyaseti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır