NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
8
apsuva
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KOMİTE 2008 : ÇEÇENİSTAN SAVAŞININ SEBEBİ PUTİN'N SİYASETİ...

Komite-2008 adlı sivil organizasyonun Çeçenistan'daki savaşın en önemli sebebinin Putin'in siyaseti olduğunu açıkladığı bildirildi. Komite- 2008:özgür seçim adlı sivil organizasyonun düzenlediği bir basın toplantısında "biz Çeçenistan'da devam eden savaşın en önemli sebebinin Putin'in siyaseti olduğunu düşünüyoruz" açıklamasında bulunduğu bildirildi.
22-10-2004 - kez okundu

Komite-2008 adlı sivil organizasyonun Çeçenistan'daki savaşın en önemli sebebinin Putin'in siyaseti olduğunu açıkladığı bildirildi.


Komite- 2008:özgür seçim adlı sivil Dün bir basın toplantısı düzenleyen komite üyeleri arasında Gazeteci Viktor Şenderoviç, Vladimir Kara-murza ve Savaş Karşıtı kulübün üyeleri Mihail Kriger ve Anna Karetnikova bulunuyordu. Basın toplantısında 23 Ekim tarihinde Moskova'nın Puşkin meydanında ikinci Rus-Çeçen savaşının başlangıç tarihi olması münasebetiyle savaşın durdurulması için bir miting yapılacağı da bildirildi.

Basın toplantısında Komite-2008 üyeleri Çeçenistan'da devam etmekte olan savaşın durdurulması için farklı planlar bulunduğunu, ancak kendilerinin İlyas Ahmadov tarafından sunulan BM gözetiminde geçici Çeçen hükümeti planını desteklediklerini ifade ettiler.

Basın toplantısına katılan tüm sivil toplum kuruluşları temsilcileri Çeçenistan'da devam eden savaşın savaşan taraflardan birinin ateş etmeyi kesmesiyle bitirilebileceğini ifade ettiler ve ateş etmeyi ilk kesmesi gerekenin de federal Rus askerleri olduğunu ifade ettiler. Savaş Karşıtı Kulüp adına basın toplantısına katılan Mihail Kriger Rus askerleri savaşmaya devam ettiği müddetçe Çeçen askerlerinin de savaşa devam edeceğini ve onlardan savaşmayı bırakmalarını beklemenin delilik olacağını söyledi. Ayrıca savaşan Çeçenleri şiddet ve acımasızlıkla suçlamanın doğru olmadığını, çünkü on yıldır savaşın içinde olan insanların Rus askerleri tarafından yakınlarının öldürülüşünü, kız ve kadınlarına acımasızca davranıldığını gördüklerini belirtti ve bu acıları yaşamış olan Çeçenlerin sergiledikleri davranışlarından dolayı acımasız olarak adlandırılamayacağını söyledi.

Etiketler:
komite 2008 çeçenistan savaşının sebebi putin siyaseti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır