NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
1
12
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKAS VAKFI GELENEKSEL İFTARINA YOĞUN İLGİ

24 Ekim Pazar akşamı Kafkas Vakfı tarafından, kendi tesislerinde Kafkas Kültür Merkezinde tertip edilen iftara yoğun bir katılım oldu. Bey yüz kişiyi aşkın davetlinin katıldığı iftar muhteşem oldu. Hanımlar Komisyonu tarafından Kafkas Mutfağında pişirilen yemekler gençlerin servisiyle konuklara ikram edildi.
26-10-2004 - kez okundu

Beklenenin çok üzerinde bir katılım olmasına rağmen yürütülen hizmetlerle organizasyon küçük aksaklıkların dışında güzeldi. Hanımlar Komisyonu mensupları davet edilen hemşerilerimizin LCV yaptırma konusundaki umursamazlıkları olmasaydı çok daha mükemmel bir hizmet sunabilirdik dediler.

İftara İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu ile birlikte Bosna Hersek'in merhum Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in yakın bir arkadaşı katıldılar.

İftarımızın önemli bir konuğu da Kabardey-Balkar Müftüsü Enes Pşıhaçev ile Kabardey-Balkar İslam Enstitüsü Müdürü Şerafettin Çoçayev idi.

Ayrıca değerli hemşerimiz Yalova belediye başkanı Barbaros Binici de ekip arkadaşları ile birlikte Kafkas Vakfı iftarına katılanlar arasında idi.

Kafkas Vakfı iftarında konuklara seslenen Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunçbilek yüzyıllara varan bir geçmişe dayanan Kuzey Kafkasya özgürlük mücadelesinde çok kan aktığını söyledi. İsmail Tunçbilek "1864 yılında vatanından sürülen insanlardan sonra 1944 yılında Çeçenler, Karaçaylar, Balkarlar yeniden sürgüne tabi tutulmuşlardır. Sürgün bugün hala devam etmektedir. Yüzbinlerce Çeçen bugün mülteci durumundadır. Artık bu duruma bir son verilmesi savaşın bir an önce durması gerekir" dedi.

İsmail Tunçbilek 1995 yılında kurulan Kafkas Vakfının bugüne kadar gelen serüvenini anlatarak "Kafkas Vakfı dokuz yılda büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sahasında en büyük kurum olma özelliğini kazandı" dedi.

İsmail Tunçbilek, Vakıf bünyesinde oluşturulan öğrenci yurdu ile Vakıf tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verme çalışmalarını da anlatarak hamiyetperver hemşerilerimizden bu konuda destek istedi.

İftar sonrası hemşehrilerimizden bir gurup ile birlikte Kabardey-Balkar Müftüsü Enes Pşıhaçev ve Enstitü Müdürü Şerafettin Çoçayev ile sohbet edildi. Ankara Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret eden müftü görüşmelerden memnun olarak ayrıldıklarını söyledi.

Sorulan bir soru üzerine Enes Pşıhaçev "Kabardey-Balkar'da camilerin kapatıldığı haberi yalandır. Hem Nalçik Camii, hem de köylerdeki camilerde beş vakit namaz kılınıyor ve ezan okunuyor. Kapatıldı denilen yerle bizim önceden apartman dairesi, yada bodrum katı gibi yerlerde kiralık olarak tuttuğumuz yerlerdir. Camimiz yapılınca bunlara gerek kalmadı. Gereksiz yere kira ödemek ve başka masraflar yapmak istemedik. Bu olay kasıtlı olarak çarpıtılıyor" dedi.

Kafkas Vakfı iftarı, çay ikramı ile birlikte konuklarını farklı mekanlarda guruplar halinde sohbetiyle geç vakitlere kadar devam etti.

Etiketler:
kafkas vakfı geleneksel iftarına yoğun ilgi

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23