NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
1
35305319 - Adige Heku 01.MP3
3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MASHADOV'UN OĞLUNDAN BESLAN AÇIKLAMASI

Anadolu Ajansı'ndan bir haber. ÇEÇEN LİDER MASHADOV'UN OĞLU: -''BABAM BESLAN'A GİDİP REHİNELERİ KURTARMAYA HAZIRDI, AMA RUS TARAFI KABUL ETMEDİ'' MOSKOVA (A.A) 28.10.2004Nihat Dağdelen Çeçen lider Aslan Mashadov'un oğlu Anzor Mashadov, babasının Kuzey Osetya'nın Beslan kentinde Eylül başında bir okulda rehin alınanları kurtarmak için arabuluculuk teklifinin Rus yetkililer tarafından kabul edilmediğini ileri sürdü.
29-10-2004 - kez okundu

Anadolu Ajansı'ndan bir haber.


ÇEÇEN LİDER MASHADOV'UN OĞLU:

-''BABAM BESLAN'A GİDİP REHİNELERİ KURTARMAYA HAZIRDI, AMA RUS TARAFI KABUL ETMEDİ''

MOSKOVA (A.A)
28.10.2004Nihat Dağdelen

Çeçen lider Aslan Mashadov'un oğlu Anzor Mashadov, babasının Kuzey Osetya'nın Beslan kentinde Eylül başında bir okulda rehin alınanları kurtarmak için arabuluculuk teklifinin Rus yetkililer tarafından kabul edilmediğini ileri sürdü.
Anzor Mashadov, Rusya'da yayımlanan haftalık Novaya gazetesine verdiği demeçte, ''Babam rehin alma olayı sırasında Beslan'a gitmeye ve rehineleri serbest bıraktırmaya hazırdı. Bunu yapabilirdi, ama Rus tarafı karşı çıktı'' diye konuştu.
Terör saldırılarının ''serseri unsurlar'' tarafından yapıldığını savunan Mashadov, ''Kremlin'in savaşı durdurmak için gerekli gücü var'' dedi.
Beslan'daki terör eyleminde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen oğul Mashadov, ''Bu barbar ve alışılmadık savaş 6 yıldır devam ediyor ve her iki taraftan da insanlar hayatını kaybediyor. 6 yıl boyunca bu savaştan sadece Çeçenler sorumlu tutuldu.
Ruslara Beslan'daki okulu basan kişilere talimatın Aslan Mashadov tarafından verildiği söyleniyor. Bu doğru değil'' diye konuştu.
''Çeçen direnişinde Aslan Mashadov'un kontrolünde olan güçler var. Yaptıkları her eylemi liderlerine ve bağlı bulundukları komutanlara bildiriyorlar'' diyen oğul Mashadov, Çeçen militanların ikiye
bölündüğüne dair iddiaların doğru olmadığını, sadece Aslan Mashadov'un kontrolünde bulunmayan bazı güçlerin olduğunu kaydetti.

Oğul Mashadov, açıklamasını şöyle sürdürdü:
''Babalarını, annelerini, kız ve erkek kardeşlerini kaybedip yalnız kalanlar var. Bu tip insanları kim kontrol edebilir? Bu insanlar da kendileri gibi insanlarla bir araya gelmekte. Bu 6 yıldır süren savaşın getirdiği sonuçlar. Çeçenistan Devlet Başkanı (Aslan Mashadov) 6 yıldır savaşın durdurulması çağrısında bulunuyor. Ancak çağrıları duyulmuyor.''
Beslan'daki okula müdahale başlamadan birkaç dakika önce Aslan Mashadov'un buraya gelip rehineleri serbest bıraktırması konusunda bir anlaşmaya varıldığını ileri süren oğul Mashadov, ''Sadece 20-30 kişiyi değil, tüm rehineleri kurtarmak için yapılan bir anlaşmaydı. Ve kendisi (Mashadov) bunu yapabilirdi, ancak Rus tarafı istemedi'' dedi.
Oğul Mashadov, 1999 yılında Nordost rehine olayına babasına bağlı güçlerin katılmadığı konusunda da emin olduğunu sözlerine ekledi.
Kuzey Osetya'nın Beslan kentindeki ilköğretim okulunu basan teröristler okuldaki veli, öğretmen ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 1.300 kişiyi 3 gün boyunca rehin tutmuştu.

Olaylar sonucunda çoğunluğu çocuk en az 330 kişi hayatını kaybetmiş yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Etiketler:
mashadov oğlundan beslan açıklaması

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır