NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
3
8
11
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MEHDİ N. CETİNBAS :

REZALET!Abhazya seçimlerinin üzerinden bugün itibarıyla bir aydan fazla bir zaman geçti. Tüm hukuk mekanizmaları Bagapş'ın cumhurbaşkanlığını onayladı. Buna rağmen Abhazya'da durum hala netlik kazanmış değil. "De facto" bile olsa bağımsız bir ülke düşünün, bu ülkede işleyen bütün hukuk mekanizmaları seçimin sonuçlarını onaylıyor, ancak bu onaylar yeterli olmuyor.
06-11-2004 - kez okundu

Abhazya'da oynanan kirli oyunlara başından beri dikkat çektik. Hacimba ve ekibinin Abhazya'yı kayıtsız şartsız Rusya'nın kucağına attığını defaatle söyledik. Bu söylemlerimizde bizi tarafgir olmakla suçlayanlar, "Hacimba düşmanı" olduğumuzu söyleyenler oldu.
Abhazya'da artık durum rezalet olarak tanımlanacak bir safhaya gelmiştir. Bush karşısında % 49 oy olarak yenildiğini kabul eden Kerry'e bakarak, % 30'u % 51'den büyük gören Hacimba'nın ne yapmak istediğini anlamakta güçlük çekiyoruz.
Rusya Abhazya'nın iç meselelerine karışmakla kalmamış, resmen Abhazya'yı yönetmeye kalkışmıştır. Ardzınba'nın hastalığının ardından ipleri eline alan KGB ajanı Hacimba Abhazya'yı bir KGB cumhuriyeti haline getirmiştir.
Hacimba sokak kabadayısı edasıyla "Ne Yüksek Seçim Kurulu, ne Yüksek Mahkeme, ne de Parlamento'nun hiçbir kararını tanımıyorum" diyor. Böylesine pervasız sözü söyleme cüreti gösteren Hacimba, bu cesareti nereden alıyor?
Hacimba'nın arkasında duran, dayısı Rusya Federasyonu'dur. Rusya Kafkaslar konusunda o kadar sağlamcıdır ki, en ufak bir güvensizliğe bile tahammül edemiyor.
Gerek Bagapş, gerekse Ankuab Rusya ile ilişkileri devam ettireceklerini bildirmelerine karşılık Rusya onlara güven duymuyor. Rusya kendisine kayıtsız şartsız hizmet edecek, bu konuda kendisini ispatlamış yöneticiler arıyor.
Seçimlerden sonra Rusya'ya görüşme için giden seçimlerin galibi Bagapş'a FSB (eski adıyla KGB)Başkanı Nikolay Patruşev'in davranışı tam bir müstemleke valisi tavrıdır.
Nikolay Patruşev Bagapş'a açıkça "Sen kim oluyorsun da Abhazya'da seçimleri kazandığını iddia ediyorsun. Abhazya'da kararı biz veririz. Abhazya'da biz ne istiyorsak o olur. Sınırları kapatırsak hepiniz boğulursunuz, açlıktan ölürsünüz. Ayağını ona göre denk al" demiştir.
Bu sözleriyle Patruşev açıkça Abhazya seçimlerine FSB'nin (KGB) resmen müdahil olduğunu itiraf etmiştir. Rusya Federasyonu'na giden Bagapş ile FSB Başkanı Patruşev'in muhatap olması çok ilginçtir.
Bagapş tehditlere ve baskılara açıkça meydan okuyarak Abhazya'ya dönmüştür. Bagapş halk iradesini sonuna kadar koruyacaklarını söylemiştir.
Rusya Federasyonu ve Hacimba bundan sonra antidemokratik yollara başvurarak Abhazya'da iç savaşı körüklemek isteyeceklerdir. Tarih ülkelerine ihanet eden yöneticilerin adları ile doludur.


Hainler sayfasına yazılmamak için Hacimba'nın henüz vakti var.


Umarız akl-ı selim galip gelir.


Son sözüm, Türkiye'deki Kafkasya ile ilgili sivil toplum örgütlerinedir. Rusya Federasyonu yöneticilerine şirin gözükerek politika yapabileceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar.


Bugün birlik zamanıdır. Abhazya halkının iradesine rağmen Abhazya'yı satmaya çalışanlara karşı çıkma zamanıdır.


Abhazya'nın seçimle işbaşına gelmiş Sergey Bagapş'tır.


Kendisini tebrik ediyor, bütün kurum ve kuruluşları Bagapş'ı tanımaya ve başkanlığını kutlamaya davet ediyorum.


Etiketler:
mehdi n cetinbas

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır