NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
13
9
4-5-6-7
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
CANIDEMİR'İN KARACİĞERİ NAKLEDİLDİ

İSTANBUL (İHA) - Kadıköy Kızıltoprak'ta, kapkaççılar tarafından telefonu gasp edildikten sonra trenden atılan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Ahmet Canıdemir'in (18) karaciğeri, 52 yaşındaki hastaya nakledildi.
06-11-2004 - kez okundu

Kapkaç kurbanı üniversite öğrencisi Ahmet Canıdemir'in organlarının ailesi tarafından bağışlanması, yıllardır nakil bekleyen hastalara umut ışığı oldu. Florence Nightingale Hastanesi uzun süredir karaciğer bekleyen İbrahim Tan'a bu sabah yaptığı ameliyatla nakil gerçekleştirildi.

Olayı anlatan İbrahim Tan'ın eşi Neşe Tan, "Ankara'da yaşıyoruz. Eşim 1998 yılında Hepatit B hastalığına yakalandı. Daha sonra hastalığı Hepatit D'ye, Mart ayında da kansere çevirdi. Ben öğretmen emeklisiyim, eşim memur. Kaza olduktan sonra, akşam televizyonda haberi izliyorduk. Ben eşime, "İster misin, bu delikanlının karaciğeri sana uysun?' dedim. Zaten Florence Nightingale Hastanesi uzun süredir nakil için sıra bekliyorduk. Daha sonra hastaneden doktor aradı ve dokuların uyduğunu söyleyerek bizi İstanbul'a çağırdı. Gece 11.00'da İstanbul'a geldik. Bu sabah 07.00'da da ameliyata alındı" dedi.

Ölen gencin ailesi için çok üzüldüğünü söyleyen Tan, "Bizim de bir oğlumuz var. Çok üzücü bir olay. Bu olayın ardından böyle iyi bir sonuç doğdu. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok şaşkınım. Olayın ardından oğlum ile biz organ bağışlama kararı aldık" şeklinde konuştu.

Etiketler:
canıdemir karaciğeri nakledildi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır