NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
35WERE~1.MP3
1
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
RUSYA'DAN MİT İLE ÇEÇEN DERNEKLERİNE SUÇLAMA

Çeçenistan'ın başkenti Grozni yakınlarında Rus güvenlik güçlerinin cuma sabahı düzenledikleri operasyonda öldürülen iki Türk vatandaşından biri olan Aydın Kaya'nın üzerinden 'içeriği son derece ilginç' bir mektup çıktığını duyuran Ruslar, Türkiye'deki Kafkas Dayanışma Derneği ile MİT'i teröristlere yardım etmekle suçladı.
08-11-2004 - 5 kez okundu

Çeçenistan'daki Rus birlikleri terörle mücadele karargahından RİA ajansına yapılan açıklamada, Aydın Kaya'nın üzerinde bulunan gönderilmemiş mektupta Kafkas Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Muktedir İlhan ve MİT ajanı olduğu iddia edilen Erhan Ersoy adından bahsedildiği vurgulandı. Mektupta yakında Türkiye'yi dönmeyi planladığını anlatan Aydın Kaya, Muktedir İlhan'dan MİT ile bağlantı kurarak Gürcistan üzerinden rahatça geçebilmesi için yardım istiyor. Haberde, Erhan Ersoy'un Türk İstihbaratı Rusya Masası'nda çalışan kadrolu bir görevli olduğu iddia edildi.

Haberde ayrıca MİT inisiyatifiyle Türkiye'de 'Mazlum' ve 'Çeçenlerle dayanışma' derneklerinin kurulduğu, bunların üzerinden Kafkaslar'a para ve yeni gerillaların gönderildiği iddia edildi.

Haberde Aydın Kaya'nın üzerinden çıkan mektuba dayanılarak Türkiye ile ilgili son derece ciddi bir başka suçlamada da bulunuldu: Çeçen direnişçilerin Türkiye'de istihbarat servisiyle bağlantılarını kullanarak Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de 'Gümüş Sis' adlı kimyasal silah kullanarak operasyon düzenlemeyi tasarladıklarından söz edildi. (Hürriyet)

Etiketler:
rusya mit ile çeçen derneklerine suçlama

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır