NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
2
11
3
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
GÜRCİSTAN RUSYA'YA MEYDAN OKUDU

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ''Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü engellemek isteyenlere karşı çok sert mücadele edeceklerini'' belirtti. Saakaşvili, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, silahlı kuvvetlerin her geçen gün gelişmekte olduğunu ifade ederek, bu gelişim sürecinde komşu ülkelerin sağladığı önemli desteğin devam edeceğine inandığını kaydetti. Rusya ile ilişkilerini düzenlemek istediklerini ifade eden Saakaşvili, Ulusal Güvenlik Genel Sekreteri Gela Bejuaşvili'nin yakında Moskova'ya giderek görüşmelerde bulunacağını ifade etti. Mihail Saakaşvili, ''Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü engellemek isteyen güçlere karşı çok sert mücadele edeceğiz'' ifadesini kullandı.
08-11-2004 - 5 kez okundu

"Güney Osetya'ya silah sokulamıyor"

Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden ayrılıkçı bölge Güney Osetya'da yaşanan sorunlara değinen Saakaşvili, bölgede öncelikle kaçakçılığın önünü kestiklerini söyledi. Ayrılıkçı Güney Osetya yönetiminin, kaçak yollardan elde ettiği gelir kaynaklarını kuruttuklarını anlatan Saakaşvili, bölgeye artık kaçak silah sokulamadığını ifade etti. Mihail Saakaşvili, Oset yönetiminin, "bölgede savaşın başlaması için kışkırtıcı faaliyetlerine devam ettiğini ve bu yönde her şeyi yaptıklarını'' belirterek, "Biz bugüne kadar bu faaliyetlere katılmadık ve bundan sonra da katılmayacağız'' ifadesini kullandı. Oset lideri Eduard Kokoeti'nin, ''kendi iradesinin dışında arkasında duran güçlerin yönlendirmeleriyle hareket ettiğini'' ifade eden Saakaşvili, bu güçlerin sorunların çözümü yönündeki düşüncelerini değiştireceğini umduğunu kaydetti.

'Abhazlar, düşmanını gördü'

Saakaşvili, diğer ayrılıkçı bölge Abhazya'da, 3 Ekim'de yapılan seçimler sonrasında yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini bildirdi. Abhazya'da, yeni bir dönemin başladığını ve bölge halkının kendi adayını seçmesinin büyük önem taşıdığını ifade eden Saakaşvili, Rusya'yı anımsatarak, ''Abhaz halkı, kimin düşman olduğunu gördü'' ifadesini kullandı. (Nethaber.com)

Etiketler:
gürcistan rusya meydan okudu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır