NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
4WORED1.MP3
12
35305319 - Adige Nise 15.MP3
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ DİYASPORASINDAN ABHAZYA'NIN SİYASİ ÖNDERLERİNE

Abhaz Diyasporasından Abhazya'nın Siyasi Önderlerine SAĞ DUYU ÇAĞRISI " "3 Ekim'de yapılan Başkanlık seçimi ile ilgili yaşanan belirsizliği ve gerginliği üzüntü ve kaygıyla izliyor, tarafları acilen uzlaşmaya çağırıyoruz. Hiçbir gerekçe ve haklılık iddiası, Abhazya'yı kaosa sürükleyecek kadar vazgeçilmez olmamalıdır. " Hiç kimsenin politik hırs ve çıkar uğruna Abhazya'nın geleceğini sabote etmeye ve Abhaz halkının umudunu karartmaya hakkı yoktur. Hiç kimse Abhazya'nın özgürlüğe adanan onurlu savaşını iktidar kavgasıyla karartmaya çalışmamalıdır."
10-11-2004 - kez okundu

Kardeşlerimiz.,
Size, Türkiye'den (köyünden, kasabasından, şehrinden) ve Abhaz diyasporasının yaşadığı pekçok ülkeden sesleniyoruz: Dişinizle, tırnağınızla elde ettiklerinizi bir çırpıda feda edecek; örflerimize ve hukuka aykırı olacak duruma düşülmemelidir.

Abhazya'nın siyasi liderleri, toplum önderleri...
Abhazya'nın bilge insanları...
Size sesleniyoruz:

Geleneği binlerce yıllara dayanan ve özgürlük ruhumuzu yaşatan, insan ve yurt sevgimizi kutsallaştıran sizler şimdi de demokrasiyi ve halk iradesini yüceltme sınavıyla karşı karşıyasınız. Savaşla, kan ve gözyaşıyla kazandığınız başarıyı bir seçim anlaşmazlığı ile gölgelemeyin.

Sizlere, 3 Kasım'daki başkanlık seçiminden kısa süre önce gönderdiğimiz çağrıda şöyle seslenmiştik:

"Bu seçimde dostlarımız kadar düşmanlarımızın da gözü üzerimizde olacak. Olgunluğumuza ve kararlılığımıza alkış tutacaklar kadar acemiliğimize ve taşkınlığımıza alkış tutmaya hazır olanlar da olacak. Savaşla alamadıklarını iç karışıklıkla almaya hevesli olanlar pusu kuracak. Ve ihtimal ki, bizi birbirimize düşürecek, küçük farklılıklarımızı büyük anlaşmazlıklara dönüştürecek, her seçimin doğasında var olan rekabet ortamını kızıştıracak komplolar peşinde olacaklardır. Abhazyayı sağ salim bugünlere taşıyan ulusal iradenin ve aklı selimliğin bu seçimde de galip geleceğinden; savaşta kazanılan zaferin bir kez daha demokraside de kazanılacağına, başarılı bir seçim çalışmasından sonra, en iyi ve en doğru karara varılacağına inancımız sonsuzdur."

Bugün yaşanan gerginliği derin bir üzüntü ve kaygıyla izliyoruz...

100 bin kişinin oy kullandığı bir seçimde sonuç alınması nasıl bu kadar zorlaşabiliyor?... Çeşitli gerekçeler ve itirazlar öne sürülerek halkın iradesine neden karşı çıkılıyor! Belirleyici olması gereken halk iradesi değil midir! Bu tür yaklaşımların yarar getirmeyeceği muhakkaktır...

Umudunu ve geleceğini Abhazya'ya bağlayan bizler taraflara en içten duygularımızla sesleniyoruz: Halkın iradesini egemen kılın.

Hiçbir gerekçe ve haklılık iddiası, Abhazya'yı kaosa sürükleyecek kadar vazgeçilmez olmamalıdır.

Hiçbirimizin politik hırs ve çıkar uğruna Abhazya'nın geleceğini sabote etmeye ve Abhaz halkının umudunu karartmaya hakkı yoktur.

Abhazya'yı yönetmeye talip olanların, zaman geçirmeden ve gerginliği tırmandırmadan hızlı karar vermelerini-halkın iradesini egemen kılmalarını ısrarla not ediyor ve bekliyoruz.

Hiç kimsenin Abhazya'nın özgürlüğe adanan onurlu savaşını ve bu uğurda şehit olanların kanını kör bir iktidar kavgasına feda etmesine hakkı olmamalıdır.

Cesaret ve gözüpeklikte hep yanımızda olan Tanrı akıl ve sükunette de bizimle olsun.

Yaşasın Abhazya.
Yaşasın Abhazya'nın aydınlık geleceği.

Diyasporada yaşayan Abhaz ve ve diğer Kafkas Halkları adına,

KAFKAS-ABHAZYA DAYANIŞMA KOMİTESİ İRFAN ARGUN (BAŞKAN) - BEDİZ TANTEKİN (KUARSHALİYA-PHA) - CEMALETTİN ÜMİT (ARDZINBA)- GÜNDÜZ YILDIRIMGEÇ (GEÇBA)- YURDAER ERŞAN (MARŞAN)- ERDAŞAN KOBAŞ (BGANBA)- EROL KILIÇ (KUTALİA)- RECEP YILMAZ (AGIRBA)- ERGÜN TAPŞIN (MARŞAN)- BÜLENT ÖZBELLİ (AYÜZBA) - SEZAİ BABAKUŞ (PAPBA)- MESUT CİBA (AJİBA)- İLHAN KIYMET (KOZBA)

Etiketler:
abhaz diyasporasından abhazya siyasi önderlerine

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır