NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4WORED1.MP3
4SIMD.MP3
2
9

Nart Ajans Reklam

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
kez okundu
Bir dakika kapı çalıyor kimmiş gelen. (d


Bir dakika kapı çalıyor kimmiş gelen, birazcık beklermisiniz lütfen?
İşte baktım geldim, gelen sekiz martmış. Buyrun bakalım ne olmuş geçen seneden beri.
Dünya kadınları için ne değişti anlatın haydi, değişen bir şey yok mu? tabi ki yok artan şeyler var. ilk başta töre cinayeti, gasp, tecavüz, şiddet.
İşte insan hakları, işte avrupa yolu. Hala kadını bir araç gibi gören bir toplum ve kuluçka makinası gibi çalışan kadın. Haklarını ihlal eden, hatta fikir beyan etti diye idam mahkumu olan kadınlar için bir yılda bir defa sekiz mart. Ne işe yarar ki? Sorun bakalım, sokaktaki adama sekiz mart nedir?
Ne anasına saygısı var, ne eşine, ne kızına sadece kadın yemek yapsın, evi temizlesin ve sevmiş sevmemiş, saygı duymuş duymamış hiç önemli değil.
Başında bir adam olsun, ona koca olmuş. Orada ölecek, dönmeyecek zihniyeti hala mevcut. Bir ülkede yalan bu gelinlikle girdiğin evden kefenle çıkarsın lafı yalan. Baba evine dönerse, kazandan düştük diye sevinen baba, kazana bir kişi daha eklenecek, hatta kadın çaresiz yavrusunu da getirirse korkusu var. Yoksa evladı için değil, ondan önce eşine anasına saygı duymuşmu, onu insan gibi görmüşmü ki.

Kızlar okumaz, kariyer yapmaz, tabi vurup kafalarına yumruğu kullanılsın değil mi? Ah kadınlar ah, on üç yaşında ki kızları para karşılığı satıp, parasını yiyen baba. Töre böyle diyenler, siz nasıl Allah'ın huzurunda hesap vereceksiniz? Aslında Avrupa farklı mı, hayır orada da şiddet var, kadın eziliyor ama biz imanlı ve hak hukuk gözeten bir toplumuz diye övündüğümüz için çok üzücü geliyor. Aslında insan insandır diyebilsek, o da, sen de yaratıldın ve birbirine muhtaç iki birey. Saygı, sevgi duyulması gerek kadın bir çiçek gibi narin güzel ve sevgi dolu. En önemlisi kadın ana, kadın yar, kadın eş, kadın aş, kadın aşk, kadın güzel bir varlık ve dünyanın temeli. O halde kadını incitme hakkı yok, kimse bu hakka sahip değil ve olamaz da. Haydi kadınlar, bizsiz dünya dönmez o halde kendimizi sakın harcamayalım ve yerimizi bilelim, bulalım. Mücadele edelim, biz varız diyelim ve dünyanın bizsiz olması, karanlıkta kalması demektir. Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun, bizler birer çiçeğiz. Çiçeğe gerek yok sevgi saygı istiyoruz. Çiçeğe kanmayın, şiddete hayır, töreye hayır, tecavüze hayır, yıpratılmaya, kullanılmaya hayır.

Ben bir insanım ve cinsiyetim kadın demeliyiz. Varız, o halde bütün kadınlar haydi el ele dünyaya meydan okuyalım.

Gurbet Meleği

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/siirler.php(134): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51