NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3
2
3
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
GÜRCÜ BAKAN, RUS ÜSLERİ İÇİN GÜL'DEN YARDIM İSTEDİ

Ankara'da Türk meslektaşı Abdullah Gül ile görüşen Gürcistan Dışişleri Bakanı Salome Zurabişvili, ülkesindeki Rus üslerinin bir an önce çekilmesi için yardım talep etti. Edinilen bilgiye göre, Abhazya ve Güney Osetya sorunlarının halli için de Gül'den destek isteyen konuk bakan, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleştirilmesi için arabuluculuğa da hazır olduklarını söyledi. Gül de, Türkiye'nin her zaman bu konularda Gürcistan'a destek verdiğini, desteğin süreceğini söyledi. Türkiye, bu konuları Rusya ve uluslararası platformda dile getirecek. Gül, Türkiye'nin, Abhazya ve G.Osetya sorunlarının barışçıl ve Gürcistan'ın bütünlüğü çerçevesinde çözülmesine çok önem verdiğini belirtti. Zurabişvili, annesinin İstanbul'da doğması nedeniyle bu kente karşı iyi hisler içinde olduğunu da söyledi. Görüşmede, iki ülke arasında vize kolaylığı sağlanması ve Türkiye-Gürcistan uçak seferlerinin kısa bir gelecekte başlatılması kararlaştırıldı.
11-03-2005 - 5 kez okundu

Ankara'da Türk meslektaşı Abdullah Gül ile görüşen Gürcistan Dışişleri Bakanı Salome Zurabişvili, ülkesindeki Rus üslerinin bir an önce çekilmesi için yardım talep etti.

Edinilen bilgiye göre, Abhazya ve Güney Osetya sorunlarının halli için de Gül'den destek isteyen konuk bakan, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleştirilmesi için arabuluculuğa da hazır olduklarını söyledi. Gül de, Türkiye'nin her zaman bu konularda Gürcistan'a destek verdiğini, desteğin süreceğini söyledi. Türkiye, bu konuları Rusya ve uluslararası platformda dile getirecek. Gül, Türkiye'nin, Abhazya ve G.Osetya sorunlarının barışçıl ve Gürcistan'ın bütünlüğü çerçevesinde çözülmesine çok önem verdiğini belirtti. Zurabişvili, annesinin İstanbul'da doğması nedeniyle bu kente karşı iyi hisler içinde olduğunu da söyledi. Görüşmede, iki ülke arasında vize kolaylığı sağlanması ve Türkiye-Gürcistan uçak seferlerinin kısa bir gelecekte başlatılması kararlaştırıldı.

Öte yandan Tiflis yönetimi, üslerin hemen boşaltılması için çabalarını yoğunlaştırırken Moskova, çekilmenin 3-4 yıl içinde gerçekleşebileceği görüşünde. Gürcü Dışişleri Bakanı Zurabişvili, üslerin boşaltılmasıyla ilgili detayların mayısa kadar çözümünü umut ettiklerini, nihai kararın ise daha sonra iki ülke liderince verileceğini açıkladı. Rus Genelkurmay yetkilisi Anatoli Mazurkeviç ise üslerden çekilme için 3-4 yıla ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Rusya, çekilme halinde üslerin üçüncü ülkelere (ABD ve Türkiye) kullandırılmamasını da şart koşuyor. (www.zaman.com)

Etiketler:
gürcü bakan rus üsleri için gül yardım istedi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır