NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva
4WORED3.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MASHADOV İÇİN ÜÇ TEKBİR

Ruslar tarafından şehit edilen Çeçenistan'ın efsanevi lideri Aslah Mashadov için ülke genelinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
12-03-2005 - kez okundu

Mashadov için üç tekbirRuslar tarafından şehit edilen Çeçenistan'ın efsanevi lideri Aslah Mashadov için ülke genelinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Fatih Camii'nde Kafkas Çeçen Dernekleri tarafından organize edilen gıyabi cenaze namazına, İHH, Mazlum-Der, Özgür'der gibi sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı gıyabi cenaze namazında kapatılan Fazilet Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz, SP İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğlu, Tiyem-Der Başanı Selahaddin Yazıcı ile İHH Başkanı Bülent Yıldırım da hazır bulundu. Cuma naması zonrası Fatih Camii avlusunda biraraya gelen vatandaşlar ellerinde taşıdıkları Çeçen bayrakları ile 'Yaşasın Çeçenistan Direnişi, 'Şehit Mashadov Yolun Yolumuzdur' sloganları eşliğinde gıyabi cenaze namazının kılınacağı alana kadar yürüdüler.

Kafkas Çeçen Derneği Komitesi Başkanı Ali Yandır, Mashadov'un Çeçenistan'ın ilk şehidi olmadığı gibi, son şehidi de olmayacağının altını çizerek, "Çeçenistan'ın bağımsızlık mücadelesi ilelebet devam edecektir. Mashadov bütün demeçlerinden sonra üç kez tekbir getirirdi. Onun için Mashadov'a yakışır biçimde üç defa tekbir getiriniz"dedi. Mashadov için Ankara'da da gıyabi cenaze namazı kılındı. Ankara Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından binlerce kişi Mashadov için dua etti.

Etiketler:
mashadov için üç tekbir

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır