NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
35305319 - Adige Nise 15.MP3
1
4WORED1.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇERKESLER 'HUOH' YAPTI!

Kayseri'de her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kafkas Kültür Festivali'nin 5.'si Fuar Kültür alanında gerçekleştirildi. Birbirinden güzel gösterilerin sergilendiği festivalde, davetliler unutulmaz bir gece yaşadı. Ünlü manken ve oyuncu Atilla Saral'ın sunuculuğu yaptığı geceye, Kafkas Federasyonu Başkanı Muhittin Ünal, Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Mirza Şıklaroğlu ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Festival, başlangıç duası (HOUH) ile başlayıp, Çerkez Şövalye Dans gösterimi ile devam etti. Yoğun bir ilginin olduğu festivale Kafkasya'dan gelen ve ünlü sanatçılar da renk kattı.
11-07-2005 - kez okundu

Sanatçılar, söyledikleri yöresel şarkılarla hem Kafkas kültürünü hem de yurt içi ve yurt dışından festival için Kayseri'ye gelen davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Kafkas Federasyonu Genel Başkanı Muhittin Ünal, festivalde yaptığı konuşmada, her yıl geleneksel hale getirilen bu festivalde değişik bölgelerde yaşayan Çerkezler'in buluşup, özlem giderdiğine değindi. Ünal, "Artık insanımız bir gün dahi olsa, özgürce kendi kültürünü bu geleneksel festivalle yaşıyor. İlk şenlikte telaffuzundan çekindiğimiz pek çok şeyi bugün rahatlıkla ifade edebiliyoruz. İlk şenlikten bugüne çok zaman geçmedi ama giderek demokratikleşen Türkiye'mizde çok yol alındı. Kendi içine dönük kapalı yapılardan dışa dönük, talep eden, sorgulayan ve hak arayan güçlü bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz. Umuyorum gelecek yıllarda da özellikle geçlerimiz bu kültürü yaşatır ve çeşitli konularda donanımlı bilgi sahibi olurlar" dedi.

Festival, gecenin ilerleyen saatlerine kadar dans gösterileri ile devam etti.(memlekethaber.com)

Etiketler:
çerkesler yaptı!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır