NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
35305319 - Adige Nise 15.MP3
12
3
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KRASNODAR'DA KEYFİ DAVRANIŞ

Değerli hemşerimiz Muzaffer Avcı'nın, Türkiye'de almış olduğu Rusya Federasyonu vizesine ve daha önce bölgeye sayısız defalar seyahat yapmış olmasına karşın, Krasnodar Havaalanı'nda ülkeye sokulmayışı ve uğradığı muamele hepimizi üzmüştür. Federasyon Başkanımız kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerimizi iletmiş ve olayla ilgili olarak bilgi almıştır.
08-06-2006 - kez okundu

Olay, birçok yönüyle vahimdir. Muzaffer Avcı ülkeye sokulmadığı gibi, Türkiye'ye gelecek olan ilk uçağın hareket saatine kadar, otele dahi gönderilmeden bir hücrede tutulmuş, suçlu muamelesi yapılmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve Federasyonumuzun yaklaşımını kamuoyu ile paylaşıyoruz:


1- Öncelikle vize verilerek ülkeye girişine müsaade edilen bir işadamını, hiç bir gerekçe göstermeden ülkeye almamak, suç işlememiş bir insanı suçlu muamelesi yaparak hücrede tutmak, temel hukuk kurallarına aykırıdır.

2- Rusya Federasyonu henüz vize aşamasında iken, kime vize verip kime vermeyeceğini düzenleyebilecek, ülkesinde suç işleyenleri de yakalayabilecek güce ve teşkilata sahip güçlü bir devlettir. Tüm bu imkanlar var iken uygulanan yöntem, bu uygulamanın tamamen keyfi olduğunu göstermektedir.


3- Amaç, Kafkas asıllı işadamlarını veya turizm amacıyla gelen insanları caydırmaya yönelik bir davranış ise konu daha da vahimdir.


Bugüne kadar ülkelerimiz arasındaki güvenin arttırılmasına ve vize problemlerinin kaldırılmasına yönelik yoğun gayret içinde olduk. Dileriz ki, bu münferit uygulama Rusya Federasyonu devleti tarafından düzeltilecektir. Kaf-Fed konuyu yakından takip edecek ve gerekli girişimlerde bulunacaktır.Konuyla ilgili olarak Ajans Kafkas tarafından yayımlanan Mehdi N. Çetinbaş imzalı yazıya da değinilmesi gerekmektedir. Sayın Muzaffer Avcı'nın toplumumuz için yaptıkları ve katkıları herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Aynı şekilde bu yıl yapılan DÇB toplantısının sponsorlardan biri olarak da desteklerini esirgememiştir. Durum böyleyken, kendisinin DÇB toplantısına davet edilmediği ifadesi ise son derece yanlıştır. Davetiyesi hem özel kurye, hem de gecikme riski gözetilerek ayrıca faks ile iletilmiştir.Bu kadar önemli bir olayla ilgili haberin içeriğine, konuyu saptıracak şekilde Federasyonumuzla ilgili yanlış ifadelerin eklenmesinin nedeni anlaşılamamıştır. Hilaf-ı hakikat beyanlar ile kurumlararası gerginlik yaratacak tavırların bu olay nedeniyle tekrarlanması, her şeyden önce Muzaffer Avcı'nın şahsına yapılmış bir saygısızlıktır. Bu hatayı, düzeltilmesi gereken olumsuz bir davranış olarak görüyor ve tekrar etmemesini temenni ediyoruz."KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONUEtiketler:
krasnodar keyfi davranış

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır