NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
4WORED3.MP3
2
13
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
AHAKUYTRA.COM BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği gibi son günlerde Türkiye'nin yazılı ve görsel basınında, Abhazya Cumhuriyeti ile ilgili yazı dizileri ve programlar geniş yer almaya başladı.Bu olay,bu ülkenin çocukları olan biz kuzey kafkasya kökenli insanları memnun ediyor olmasına karşın, gönüllü haçlı ordusu olan Gürcü hükümeti yanlısı lobileri de o derece rahatsız etmiştir. Türkiye'nin özgür basınını , kınama ve faks yağmuruna tutmakla susturacaklarını zannetmişlerdir.
18-01-2007 - kez okundu

İddiaları ise şu; bu konuda basın taraflı davranıyor.
Üstelik bu iddiada bulunanlar kendilerini Türkiye'de ki bütün Gürcü vatandaşlarımızın sözcüsü ilan etmişler.Gürcü hükümetine yaranmak gayretinden başka bir şey değil bu yaptıkları. Gürcü hükümeti yıllardır yaptığı asılsız haber ve yanlış bilgilendirmeyi , şimdide Türkiyedeki diasporasına yaptırmaya çalışıyor.

Bizde bu cahilce davranışlarına karşı şunu tavsiye ediyoruz;hiç öyle boşuna kendinizi yorup basına baskı yaparak susturacağınızı sanmayın.Çünkü alenen ve apaçık olan gerçekler ortadadır.Bu gün basın, Kerkük'te, Irak'ta Acara'da ve dünyanın her yerinde yapılan zulümlere seyirci kalmadığı gibi, Gürcü hapishanelerinden salıverilen azılı haydutların ve 100bin ABHAZ'I YOK ETMEK İÇİN 100bin GÜRCÜ'YÜ FEDA EDERİZ diyen istilacı Gürcü ordusunun Abhazya'da yaptıkları zulüm ve katliama da seyirci kalmamaktadır. Basını susturmaya çalışanlar boşuna beklerler.Bu şuna benzer;basın hırsıza, katile,tecavüzcüye sessiz kalsın, mağdur ve zalim arasında tarafsız olsun.Yok öyle bir adalet.Hem suçlu hem güçlü olmaya çalışmak bu olsa gerek.Saçma sapan tarihler yazıp,tutarsız tezler ortaya atmakla başarı kazanamadınız ve kazanamazsınız. Bir ırkı tarihten silme çabaları o kadar planlıydı ki; Abhazya'yı istila eder etmez ilk işleri devlet arşivlerini, tarihi kayıtları kitapları ve dökümanları yakmak olmuştur.Ama kurtarılan dökümanlar bile, dünya halklarını kendilerine güldürmeye yeter.
Hak ve adalet mutlaka yerini bulur, Abhazya toprakları gerçek sahiplerinde Tarihin bir çok safhasında savaşlar görmüş, sürgünler yaşamış; yaşanan bunca çileye rağmen mücadelesini kaybetmemiş Abhaz ulusu kimseye boyun eğecek değildir. Abhazya öyle güzel bir vatandır ki tarih boyunca herkes sahip çıkmıştır.Yani Gürcüstan bu işte daha yeni. Apsını yani canlar ülkesi ve o toprak üzerinde yaşayan halk Apsuva , yani can insanlar: bu toprağın gerçek sahipleri.
Şunu her zaman olduğu gibi tekrar belirtmek isteriz.Bu ülkede yaşayan ve komşuluk yapıp yan yana oturduğumuz ve aramızda en ufak bir sürtüşmeyi bırakın, beraber omuz omuza askerlik yaptığımız Gürcü kökenli vatandaşlarımızı bu söylemlerimizden muaf tutuyoruz.Sözümüz o oturdukları yerden fitne çıkarmaya çalışanlar ve Trabzon'a kadar olan bölgeyi haritalarında Gürcistan toprağı olarak gösterenleredir.O kadar samimiyseniz ve ciddiyseniz buyrun, biz Abhazya için canımızı feda ettik ve etmeye de devam edeceğiz.Türkiye'den ve dünyanın her köşesinden binlerce kişi Abhazya'da canını ortaya koydu.Soruyoruz;Haçlı Gürcü hükümetine neden dışarıdan kimse yardıma koşmadı?
Bunun cevabını da biz verelim:KİMSE ZALİMİN YANINDA OLMAZ.Yanınızda kimin olduğunu herkes biliyor.Yanınızda kim olduğunu söyleyin size kim olduğunuzu söyleyelim.

Biz tekrar, basınımızı; onurlu ve asil duruşlarından, yaptıkları ilkeli yayınlarından dolayı kutlarız.
AHAKUYTRA
www.ahakuytra.com

Etiketler:
ahakuytracom basın açıklaması

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır