NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
11
8
2
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAF-FED BAŞKANI'NA RUSYA'DAN SINIRDIŞI

Kuban 6. Uluslararası Yatırım Forumuna katılmak üzere Soçi'ye giden KAF-FED Başkanı işadamı Cihan Candemir, Rus yetkililer tarafından sınırdışı edildi. Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAF-FED) Başkanı ve işadamı Cihan Candemir, Kuban VI. Uluslararası Yatırım Forumu"na katılmak amacıyla DEİK heyeti ile birlikte gittiği Soçi"de Rus yetkililer tarafından ülkeye sokulmadı. Beş gün boyunca Soçi'de bulunan bir otelde gözaltında tutulan Candemir, 'ülkeye giriş yasağı' bulunduğu gerekçesiyle sınır dışı edilerek tekrar Türkiye'ye yollandı. Konu ile ilgili olarak KAF-FED'in internet sitesinde bir açıklama yayınlayan Cihan Candemir, 'Uğradığı haksız muamele ile ilgili olarak Rusya nezdinde resmi girişim başlattığını ancak kendisine tatmin edici bir yanıt verilmediğini belirtti.
27-09-2007 - kez okundu

Candemir'in açıklaması şöyle; "Kuban VI. Uluslararası Yatırım Forumu"na katılmak amacıyla DEİK heyeti ile birlikte gittiğim Soçi"de, şahsıma yönelik ?giriş yasağı? uygulaması nedeniyle, ülkeye girişime müsaade edilmemiştir.

Geri dönüşüm için uçak olmadığından, Soçi"ye vardığımız 19.09.2007 tarihinden, ilk uçağın kalktığı 24.09.2007 tarihine kadar havaalanı otelinde güvenlik altında tutuldum ve ilk uçakla da geri gönderildim. Bulunduğum süre içinde şahsıma karşı hiç bir aksi davranışta bulunulmamıştır. Ancak ?giriş yasağı? konulması nedeni hakkında da hiç bir bilgi verilmemiştir.

Şurası bilinmelidir ki, bu ilk defa olan bir hadise değildir. Daha önce de Türkiye"den vize alarak giden iş adamlarına yönelik bu tip davranışların olduğunu biliyoruz. Bu tür uygulamaya muhatap olan Çerkes işadamlarımız da olmuştur. Sonradan bir çoğunun "giriş yasağı" kaldırılmış, hatalardan dönülmüştür. Ancak benim Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı olmam itibarıyla, konumumun spekülasyona açık olması da doğaldır. Olayın benim açımdan en olumsuz yönü ise, Nalçik"teki DÇB toplantısı dönüşü çıkış işlemleri sırasında gereksiz yere bekletilmem nedeniyle doğan şüphelerimi, Soçi seyahati öncesi Rusya Konsolosluğu"ndan soruşturmama rağmen, doğru cevap alamamam ve bu olayın meydana gelmiş olmasıdır.

Sonuç olarak, Rusya"ya alınmayışım ile ilgili makul bir neden yoktur. Bu konunun çözümü için her türlü yasal girişimlerde bulunulacaktır. Yapılan yanlışlığın düzeltileceğine inancım tamdır. Federasyon Başkanı olmadan önce başlayan iş, kültürel veya akrabalık düzeyindeki ilişkilerimiz sonra da sürecektir. Ortada ciddi bir yanlışlık vardır ve bu yanlışlığın düzeltilmesi için yapacağımız girişimler, temsil ettiğim kurum ve camianın ciddiyetine yakışır biçimde olacaktır. Konuyu farklı boyutlarda abartarak tartışmanın da çözüme hiç bir katkısı olmayacağı açıktır. Yeni gelişmeler oldukça kamuoyumuza gereken bilgiler aktarılacaktır."

http://www.ensonhaber.com/news_detail.php?id=83865&uniq_id=1191497927

Etiketler:
kaf-fed başkanı rusya sınırdışı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır