NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
35WERE~1.MP3
4-5-6-7
12
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
AVRUPA ABHAZYA INFOMASYON KÜLTÜR MERKEZİ

ABCHASISCHE INFORMATION-KULTUR ZENTRUM IN EUROPA Avrupa Abhazya Infomasyon Kültür Merkezi Değerli Halkımıza, Kardeşlerimize, Dostlarımıza ve Demokratik Kamuoyuna Bilindiği üzere Abhazya Cumhuriyeti, ulusal-demokratik haklarını savunarak, 23 Temmuz 1992'den buyana, yani 16 yıla yakındır de-facto olarak bağımsızlıgını devam ettirmektedir. Abhazya'da yapılan son referandumda da halk, %98 oranında, bağımsız Abhazya Cumhuriyeti isteğini belli etmiştir. Bu da, ayni sene cıkarılan Anayasa ile perçinlenmiştir.
14-02-2008 - kez okunduBizler, yeni Gürcüstan hükümetinin göreve geldikten sonra izlediği diplomasiden uzak, saldırgan tavırlarının bölge için büyük bir endişe unsuru olduğunu görmekteyiz.

Bunun yanisira, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin büyük bir kısmının kendi kamuoyunu Gürcistan yanlısı, subjektif ve eksik bilgilendirdiğini de kaygıyla izlemekteyiz. İlgili görevlileri, etik bilgilendirmeye, evrensel değerlere sahip çıkmaya cağırıyoruz. Ayrıca halen uygulanmakta olan haksız ambargonun ise, insan haklarına saygı çerçevesinde biran önce kaldırılmasını talep ediyoruz. Bu şekilde Abhazya halkının serbest dolaşımı ve dünya milletleri ile olan bağlantısının da engelendiğini tekrar hatırlatıyoruz.

AB ülkelerinin ezici çoğunluğu, hiçbir devlet geleneği olmayan Kosova'nın bağımsızlık istemini olumlu bulmakta ve Kosova'nın bağımsızlığını tanımaya hazırlanmaktadır.
Ne yazık ki, Kosova için "anlayışlı davranan" AB ülkeleri, 1200 yıllık devlet geleneğine sahip olan Abhazya'nın bağımsızlığına ise karşı çıkarak ve tanımayarak, demokratik temayüllere uymayan bir çifte standart sergilemektedir.

Bu baglamda, Avrupa Abhazya İnformasyon-Kültür Merkezi (Abchasische Information-Kultur Zentrum in Europa) AIKZE, Avrupa'da yaşayan Abhazya diasporasının yükselen sesine tercüman olacak ve kamuoyuna sunulan tek taraflı bilgilendirmenin önüne geçecek bir kurum olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Bizler halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkının, ki bu uluslararası sözleşmelerle garanti altına alınmıştir, en temel haklardan biri olduguna ınanmaktayız. Yüzlerce yıllık devlet geleneği olan Abhazya'nın kendi icinde kardeşçe iç-içe, komşularıyla da barış içinde yan-yana ve bağımsızlığını koruyarak yaşamaktan başka bir isteği yoktur.

Avrupa'da yaşamakta olan Abhazya diasporası, kardeş halklar, insan hakları savunucuları ve duyarlı kamuoyu başta olmak üzere, diğer tüm dostlarından destek beklemektedir.

Bu çalışmalara katkı sunmak isteyen herkese, şimdiden saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

AİKZE adina
Baskan
Murat Elmas Tsugba
sadz@gmx.net

Etiketler:
avrupa abhazya ınfomasyon kültür merkezi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır