NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
3
apsuva
4WORED3.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA: 'GÜRCİSTAN İÇERİSİNDEKİ SÖZDE YAPILANMALARIN ABHAZYA İLE HİÇ İL

Abhazya Dışişleri Bakanlığı, bir açıklama yayınlayarak, Gürcistan içerisinde bulunan Abhaz Otonom devlet kuruluşlarının Abhazya ile hiçbir ilişkileri olmadığını deklare etti. Abhazya Dışişleri Bakanlığı, Cenevre'deki görüşmelerde Gürcistan heyeti içerisinde "Abhaz" ve "Güney Osetya" otonom yönetimlerinin sözde temsilcilerinin de bulunmasına tepki gösterdi. Abhazya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Maksim Gvinciya yaptığı açıklamada, Gürcistan heyeti içerisinde bulunan sözde Abhaz ve Güney Osetya otonom yönetimlerinin hükümetlerinin sözde temsilcilerinin Abhazya ile hiçbir ilişkileri olmadığını, dolayısıyla Abhazya adına görüşmelere katılamayacaklarını söyledi.
17-10-2008 - kez okundu

Bu konuda Kavkaz Uzel muhabirine açıklamalarda bulunan Abhazya Dışişleri Bakan Yardımcısı Maksim Gvinciya, "Gürcistan'ın emelleri doğrultusunda hareket eden bu sözde Abhaz Otonom Cumhuriyeti kuruluşlarının ve kişilerin, Abhazya ile hiçbir zaman bir ilişkileri olmadı, olamaz da. Bundan dolayı bunların Abhazya adına konuşmaya ve Abhazyayı temsil etmeye de hakları yoktur. Bizim öyle bir cumhuriyetimiz de, öyle kurumlarımız da yoktur" dedi. Hatırlanacağı üzere, 15 Ekim'de Cenevre'de yapılan görüşmelerde Gürcistan heyeti içerisinde sözde 'Abhazya Otonom Cumhuriyeti' Başkanı Malhaz Akişbaya, danışmanı Levan Geradze, Güney Osetya Yönetimi Başkanı Dimitri Sanakoev ve Güney Osetya'da bulunan Gürcü yerleşim birimi olan Eredvi'nin başkanı Goneri Kapanadze görüşmelere katılmıştı. Cenevre görüşmeleri bir sonuç alınmadan dağılmıştı. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
abhazya içerisindeki sözde yapılanmaların abhazya ile hiç il

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır