NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
apsuva
4SIMD.MP3
3
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BASINDAN - MİLLİYET - MEHMET ALİ ERBİL, CANLI YAYINDA

Mehmet Ali Erbil, canlı yayında yine pot kırdı. Erbil'in sözleri bu kez Çerkezleri kızdırdı.Çarkıfelek programını sunan Mehmet Ali Erbil'in "Bir Çerkez tavuğu vardır bir de Çerkez lavuğu" sözleri Çerkez vatandaşların tepkisini yol açtı. Çerkezlere ait bir çok internet sitesinde Erbil ve Fox TV aleyhinde kampanyalar başlatıldı.
06-11-2008 - kez okundu

Erbil ise tepkilere, "Pamuk prenses, yamuk prenses gibi bir şey bu. Bir kelime oyunu. Bizim Çerkezler de alınmış. Şuna bak sen. Yahu biz Türkler'e de hindi diyorlar tüm dünyaya kafa mı tutalım yani" yanıtını verdi.

ERBİL'E KINAMA

Erbil'in canlı yayındaki bu sözleri üzerine Türkiye'de kurulu bulunan 56 Çerkez Derneği adına bir açıklama yapan Kafkas Dernekleri Genel Başkanı Cihan Candemir, canlı yayında sarfedilen bu sözlerin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Erbil'i sert bir dille kınayan Candemir'in açıklamasında "Hiçbir şovmen ve sunucu, mesleğini icra ederken (!) bir topluma hakaret etme, aşağılama, rencide etme hakkına sahip değildir. Ancak binlerce kişinin önemseyerek, ailece ekran başında izlediği bir televizyon kanalı da, bir toplumu hedef alan bu tür düzeysiz esprilere meydan vermemeli, gerekli kontrolü sağlamalı, son noktada ise durumun telafisi yoluna gitmelidir " denildi.
http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=yasam&KategoriID=&ArticleID=1012552&Date=06.11.2008&b=Pot kirdi Cerkezleri kizdirdi&ver=92

Etiketler:
basından - milliyet - mehmet ali erbil canlı yayında

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır