NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
1
35WERE~1.MP3
4-5-6-7
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
RUSYA'YA TANINMA KUTLAMASI

Abhazya Cumhuriyeti tarihine altın harflerle yazılan 26 Ağustos 2008 tarihinde sizin açıklamanız ile Rusya Federasyonu tarafından bağımsızlığının tanınmasının 1. yıldönümünde sizlere minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyoruz.
27-08-2009 - 5 kez okundu

Tarih : 22 Ağustos 2009
Sayı : 2009/097
Konu : Abhazya Bağımsızlığının Tanınmasının 1. Yıldönümü

Sayın,
Dimitri Anatolyeviç MEDVEDEV
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı

Sayın Ekselansları

Abhazya Cumhuriyeti tarihine altın harflerle yazılan 26 Ağustos 2008 tarihinde sizin açıklamanız ile Rusya Federasyonu tarafından bağımsızlığının tanınmasının 1. yıldönümünde sizlere minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyoruz.

Rusya Federasyonu tarafından tanınmasının ardından Abhazya'ya verdiğiniz destek ve hem Gürcistan yönetiminin saldırılarına karşı, hem de Abhazya'yı Gürcistan'ın toprak bütünlüğü içerisinde olduğunu sürekli olarak belirten ABD ile Batılı devletlere karşı gösterdiğiniz dik duruş hepimizin takdirini kazanmış ve onurlandırılmıştır.

Kuşkusuz, Rusya Federasyonu'nun her açıdan dönüm noktası sayılacak bu cesur adımı özellikle Kafkasya'nın gerçeklerini ve uluslararası hukuku hiçe sayan Gürcistan'dan yana tavır alan devletleride haliyle rahatsız etmiştir. Bizler, Abhaz Diasporasının Temsili Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi olarak Rusya Federasyonu'nun Güney ve Kuzey Kafkasya'da istikrar ortamının yaratılmasında en büyük güvence olduğunu belirtiriz.

Abhaz Diasporası olarak sizin Abhazya'ya karşı göstermiş olduğunuz destek içerikli çalışmalarınızı ilgi ile izliyor ve takdirle karşılıyoruz.

Bizler sayısı 500.000'i aşan Abhaz Diasporası Temsilcileri olarak bir kez daha Abhazya Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıma kararınızdan dolayı sizin kalplerimizde ayrı bir yerinizin olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Abhazya ve Rusya Federasyonu Halklarının birlikte ve işbirliği içerisinde devletlerinin geleceğini kuracaklarına inanıyor. Abhazya'nın toplumsal gelişimine ve bağımsız devlet sürecine yapılacak olan destek çalışmalarınızın her zaman için yanında olduğumuzu belirtiriz.

Derin Saygılarımızla,

Saygılarımızla
Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi
Adına Başkan
İrfan ARGUN

http://www.abhazya.org/duyuru/medvedev2.html

Etiketler:
rusya tanınma kutlaması

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır