NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
2
12
10
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
NALÇİK HEYETİNDEN KAYSO'YA ZİYARET

Kabartay - Balkar Cumhuriyeti Nalçik Vali Yardımcısı Hızır Tubayev, Prohladni Belediye Başkanı Yulya Parhomenko ve beraberindeki heyet, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ı makamında ziyaret etti.
06-10-2009 - 5 kez okundu

Kabartay - Balkar Cumhuriyeti Nalçik Vali Yardımcısı Hızır Tubayev, Prohladni Belediye Başkanı Yulya Parhomenko ve beraberindeki heyet, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, bu birliktelikten memnuniyet duyduklarının ifade etti. İki halkın aynı kökten geldiğini ve kardeş olduğuna vurgu yapan Başkan Boydak, Kayseri olarak Kabartay - Balkar halkını sevdiklerini ve Türk girişimcilerin oralarda yatırım yapmalarını canı gönülden istediklerini söyledi. Kayseri'de büyük sanayi kuruluşlarının bulunduğu, Türkiye'nin yüz akı illerinden bir tanesi olarak değerlendiren Başkan Boydak, "Biz oda olarak dünyanın çeşitli ülkeleri ile anlaşmalar yapıyoruz. Bu anlaşmalara ülkelerin kalkınmasına faydalı olan çalışmalar olarak bakıyoruz. Buradaki tecrübelerimizden istifade etmek isteyen değerli kardeşlerimizle beraber, buradan o bölgemizde yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımıza da destek olmak ve onların önünü açmak adına elimizden geleni yapacağız. Ticaret hacmimizin gelişmesi için karşılıklı ihracat olanaklarımızı araştıracağız. Zaten yaptığımız protokolün özü de budur" dedi.

Kayseri'de gördükleri ilgiden son derece memnun kaldıklarını açıklayan Nalçik Vali Yardımcısı Hızır Tubayev ise, Türk yatırımcıları ülkelerine davet ederek onlara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını, yapılan protokol ile iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam edeceğine inandıklarını söyledi.

http://www.medya73.com/nalcik-heyetinden-kaysoya-ziyaret-haberi-96198.html

Etiketler:
nalçik heyetinden kayso ziyaret

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır