NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
apsuva
35305319 - Adige Nise 15.MP3
10
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
NİĞDE'NİN TEK ÇERKEZ KÖYÜ OLAN ORHANİYE KÖYÜ

Orhaniye Köyünün Su Hasreti Bitti Niğde'nin Orhaniye Köyünde Mevcut İçme Suyunun Kesintiye Uğraması Sebebiyle Başlatılan Çalışmalar Sonucunda Köy Halkı İçme Suyuna Kavuştu.
23-12-2009 - kez okundu

Niğde'nin Orhaniye köyünde mevcut içme suyunun kesintiye uğraması sebebiyle başlatılan çalışmalar sonucunda köy halkı içme suyuna kavuştu.

Niğde Valisi Alim Barut, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Nuri Aydoğan, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, İl Genel Sekreteri Muhittin Şahin, AK Parti İl Başkanı Yaşar Ataç ve Merkez İlçe Başkanı Ayhan Çalkan, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Çamardı İl Genel Meclis Üyeleri daha kaliteli ve sağlıklı içme suyuna kavuşan Çamardı ilçesine bağlı Orhaniye Köyü'nde incelemelerde bulundu.

Orhaniye Köyü Muhtarı Necip Açıkgöz ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ayhan Çalkan Orhaniye Köyü'nde yapılan hizmetlere ilişkin Vali Barut'u bilgilendirdi.

Orhaniye köyüne çok güzel hizmetler yapıldığını söyleyen Muhtar Açıkgöz, "İçme suyunda birtakım sıkıntılarımız vardı. Yapılan çalışmalar neticesinde cazibeli içme suyuna kavuştuk. Bu hizmetlerin yapılmasında başta valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

İnsan hayatında suyun öneminin büyük olduğunu belirten Vali Barut, suyun cazibesi ile köyün içerisine gelmiş olmasının kullanım kolaylığı açısından avantaj olduğunu söyleyerek, "İl Özel İdaresi olarak elimizdeki imkânları vatandaşın ihtiyaçlarını gidermek için kullanıyoruz. Bu hizmetin yapılmasında emeği geçen arkadaşlarıma valilik adına teşekkür ediyorum. Köy halkına da güle güle kullanın su gibi aziz olun diyorum. Bu vesile ile de bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

Vali Barut, Çerkezlerin örf, adet ve geleneklerine sahip çıkan temiz insanlar olduğunu belirtti. Niğde'nin tek Çerkez köyü olan Orhaniye Köyü'nde Vali Barut ve protokol üyelerine Çerkezlerin kendilerine has yemeklerinden Şıpsı Baste ikram edildi. (CİHAN)

http://www.sondakika.com/haber-orhaniye-koyunun-su-hasreti-bitti-1855150/

Etiketler:
niğde tek çerkez köyü olan orhaniye köyü

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır