NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
4-5-6-7
apsuva
9
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
AVRUPA UZMANI RAR: 'RUSYA, TÜRKİYE'NİN, ABHAZYA'NIN BAĞIMSIZLIĞINI TAN

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Federasyonu ziyaretini 1news.az internet haber portalına değerlendiren enerji ve Bağımsız Devletler Topluluğu konularında Avrupa uzmanı olan Aleksandr Rar, Rusya Federasyonu'nda Abhazya Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilk tanıyacak Avrupa ülkesinin Türkiye olacağı konusunda bir ümidin olduğunu, bu konuda Rusya'nın ciddi çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
13-01-2010 - kez okundu

Abhazya resmi haber ajansı Apsnıpress'de yer alan habere göre Aleksand Rar, Güney Kafkasya ve Karadeniz havzasında çok dinamik bir politikanın yürütüldüğünü, bunun sadece Dağlık Karabağ'ı kapsamadığını, hatta Dağlık Karabağ'ın bu çerçevede ikinci tema olarak kaldığını belirtti. Bu bölgede mücadelenin ilk temada sürdüğünü belirten Rar, ilk temayı Batı'nın doğalgaz ve petrol ihtiyacını giderecek enerji hatlarının kontrolünün oluşturduğunu, bu konuda da çok oyuncunun bulunduğunu ifade etti. Rusya'nın Türkiye ile bu sebeple yakınlaştığını söyleyen Rar, Rusya'nın Batıya giden doğalgaz hatlarının Ukrayna üzerinden değil de Türkiye üzerinden gitmesini istediğini söyledi. Aleksandr Rar, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Erivan ziyaretini ise, "Şu anda Rusya için Erivan değil Türkiye önemli. Ermenistan bu oyunda oyuncu değil, hatta Rusya'ya zararı bile olabilir. Ama Türkiye bu oyunda büyük rol oynuyor. Bundan dolayı Rusya'nın Türkiye'ye yakınlaşması Rusya'ya daha çok şey kazandırır." sözleriyle değerlendirdi.(KAFKASEVİ)

Etiketler:
avrupa uzmanı rar türkiye abhazya bağımsızlığını tan

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır