NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
2
4SIMD.MP3
9
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUSYA VE BDT VATANDAŞLARI ABHAZYA'YA PASAPORTSUZ GİRİYOR

Abhazya Cumhuriyeti 'Dışişleri Bakanı' Maksim Gvindjiya, Abhazya'yı ziyaret eden Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri vatandaşlarının pasaportlarına herhangi bir işlem yapılmadığını bildirdi. Maksim Gvindjiya, Gürcistan sınırından geçmeden Abhazya ile Güney Osetya'yı ziyaret edecek olan Rusya Federasyonu vatandaşlarının, Gürcistan'a giriş yapmaları halinde 5 yıl hapis cezasına çarptırılacakları konusunda yaptığı açıklamada, Abhazya ile Güney Osetya'ya giriş yapan Rusya vatandaşlarının pasaportlarına herhangi bir işlemin yapılmadığını söyledi.
02-09-2010 - kez okundu

Gvindjiya, ''Abhazya'ya giriş yapan ister Rusya, ister BDT ülkeleri vatandaşlarının pasaportlarına, sınır kontrol noktalarında işlem yapılmamakta. Rusya vatandaşları, her zaman bizim ülkemize kimlikleriyle de giriş yapabilirler'' dedi. Yabancıların Rusya üzerinden Abhazya'ya giriş yaptıklarını ve bu kişilere vize yerine bir belge verildiğini belirten Gvinjiya, ''Bizler pasaportlara Gürcistan yetkililerinin delil olarak bulabileceği damgayı basmıyoruz'' dedi. Maksim Gvindjiya, yabancı ülke vatandaşlarının Abhazya üzerinden Gürcistan'a girmeye çalışmaları halinde sınırı ihlal etmiş olacaklarını ve cezalandırılabileceklerini sözlerine ekledi. -RUSYA FEDERASYONU VATANDAŞLARINI UYARDI Bu arada, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, Gürcü yetkililerinin açıklamalarına karşılık vatandaşlarını uyardı ve bir süreliğine Gürcistan'ı ziyaret etmemeleri için çağrıda bulundu. Gürcistan'ın "yeniden bütünleşmesinden" sorumlu Devlet Bakanı Temur Yakobaşvili ise son iki yılda çok sayıda yabancının ülkelerini ziyaret ettiğini ve hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını, Gürcistan'ı ''kötü niyetle'' ziyaret eden kişilerin ancak izlediğini söyledi. Gürcistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Nino Kalandadze de sınır kapısını resmi bir şekilde geçen Rusya vatandaşlarının hİçbir sorunla karşılaşmadıklarını ve Gürcistan'a gelmek isteyen her Rus vatandaşının kolaylıkla vize alabildiğini belirterek, ''Yasaları ihlal etmeyen Rusya vatandaşları Gürcistan'da herhangi bir sorunla karşılaşmıyor'' diye konuştu. Rusya'nın vatandaşlarını Gürcistan'ı ziyaret etmemeleri konusunda uyarmasını anti Gürcü propagandası olarak niteleyen Kalandadze, ''Rusya daha çok vatandaşlarını Gürcistan sınırlarını ihlal etmemesi için uyarsın, bence en doğrusu bu olur'' dedi. Gürcistan İçişleri Bakanlığı yetkilisi Şota Utiaşvili, bir açıklama yaparak Gürcistan'ın bilgisi dışında Abhazya ile Güney Osetya'yı ziyaret edecek Rusya vatandaşlarının Gürcistan'a giriş yaptıklarında 5 yıl hapis cezasına çarptırılacağını, diğer turistlere ise 1.200 dolar para cezası kesileceğini, Suhum ve Tskhinvali ile işbirliği yaptığı tespit edilecek turistlerin ise 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağını bildirmişti.(ZAMAN)

Etiketler:
rusya ve bdt vatandaşları abhazya pasaportsuz giriyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır