NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
4-5-6-7
3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora
T.G.F ABHAZYA ÇIKARMASI.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Nisan ayı olağan Başkanlar Konseyi toplantısını Abhazya Cumhuriyetinde yapma kararı aldı.
20-01-2014 - 5 kez okundu

 

T.G.F  Abhazya çıkarması.

Türk Basınında Abhazya Mesaisi

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Nisan ayı olağan Başkanlar Konseyi toplantısını Abhazya Cumhuriyetinde yapma kararı aldı.

Abhaz Dernekleri Federasyonun girişimi sonucunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu düzenli olarak gerçekleştirdikleri başkanlar konseyi toplantısını 11-14 Nisan 2014 tarihinde Abhazya'nın Başkenti Sohum'da yapacak.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel konuyla ilgili olarak açıklamasında Türkiye'de faaliyet gösteren Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterliğinin Abhaz Federasyonu adına bizlere yaptığı müracaat sonucunda  1994 yılında bağımsızlığını ilan eden Abhazya Cumhuriyetinde yapmaya karar verdik. Abhazya'nın Başkenti Sohum'da gerçekleştireceğimiz etkinliklerde Abhazya Gazeteciler Birliği ile karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunacağız. Yine 2014 yılı içerisinde Gazeteciler Federasyonu olarak yapacağımız etkinliklerde Abhazya Basını'nda temsil edilmesi için gerekli görüşmelere başladık. 18-21 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye Gazeteciler Vakfımızın uluslar arası alanda Eskişehir'de yapacağı etkinlikte Abhazya'dan katılım olması için davet gönderilecek. Gazeteciler Federasyonu olarak artık Kuzey Kafkasya'da bir üyemiz olacak, Abhazya Gazeteciler Birliği istediği taktirde Federasyonumuza üye olabilecek, Abhazya'nın tüm dünyada tanınması hepimizin ortak arzusudur dedi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Atilla Sağım bizler Türkiye'de yaşayan Abhazlar olarak ata vatanımız olan Abhazya ile bağlarımızı daha da kuvvetlendirmek için Abhaz Dernekleri Federasyonu çatısı altında toplanmış bulunuyoruz. Abhazya ile Türkiye arasında köprü olmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Abhaz Federasyonu Basın sorumlusu olarak meslek örgütüm olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına yapmış olduğumuz baş vuru neticesinde Gazeteciler Federasyonumuzun Nisan ayında gerçekleştireceği Başkanlar Konseyi toplantısının Abhazya'da yapılması kararlaştırılmıştır. Abhazya'nın  tanıtılması özellikle Türk kamuoyuna anlatılması ve dünya basını içinde yer alması bizler açısından çok önemlidir. Bu konuda bizlere destek olan Türkiye Gazeteciler federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ve Gazeteciler Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca'ya federasyonumuz adına teşekkür ediyorum dedi.

 

 

 

Etiketler:
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Abhazya Cumhuriyeti Atilla SAĞIM BURSA ABHAZ

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır