NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
12
1
8
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAPKAÇCI KURBANI DEFNEDİLİYOR

İSTANBUL (İHA) - Adli Tıp Kurumu'nda olaya ilişkin bir açıklama yapan baba Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Canıdemir, oğlunun bulunduğu trende vatandaşların çok duyarsız davrandığını söyleyerek, "Oğlum daha önce de telefonunu çaldırmıştı. Trende bulunanlardan hiçbirinin olaya müdahale etmemesi beni çok üzdü. Görgü tanıkları kendilerine bir şey olmasından korkuyor olabilirler. Ancak şunu bilsinler ki, isimler gizli tutulur, korkmasınlar. Kapkaçla ilgili cezaların ağırlaştırılmasından çok, bu olayı gerçekleştirenlerin eğitilmesi gerekir. Onların suça iten nedenlerin araştırılması ve ortadan kaldırılması gerekir. Ben inanıyorum ki, kapkaççılar, tinerciler çok zeki çocuklar. İnsan psikolojisinden anlıyorlar. Kime ne şekilde yaklaşacağını biliyorlar. Organlarını bağışladık. Göz, kalp, karaciğer ve böbrekleri ile oğlum 4 kişiye hayat verecek" dedi.
06-11-2004 - 5 kez okundu


Ahmet Canıdemir'in okuduğu Üsküdar Lisesi'nin müdürü de, kapkaççılara verilen cezaları az bulduğunu söylerken, cezaların caydırıcılık taşımadığını kaydetti. İsmini açıklamak istemeyen müdür, "Ahmet çok iyi niyetli bir çocuktu. Hiçbir kötü alışkanlığı yoktu" şeklinde konuştu.

Öte yandan, hayatını 18 yaşında kaybeden Ahmet Canıdemir'in böbreklerinin, ailesinin organlarını bağışlama kararı vermesi üzerine bağışlanacağı 3 adayın heyecanlı bekleyişi sürüyor. İlk etapta 8 olan aday sayısı 3'e indi. Yapılan tahliller sonucunda böbrek naklinin Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Sinem Çetto (24), Fatih Uluyurt (28) ve Mehmet Çeliköz (32) adlı hastalardan birine yapılacağı öğrenildi. Heyecanla bekleyen 24 yaşındaki Sinem Çetto, "Hayatını kaybeden arkadaşın ailesi böbreklerini bağışladığı için çok mutluyuz. Çok teşekkür ediyoruz. Duyarlı insanlar. Ben 8 yıldır diyaliz makinasına giriyorum. Şu an duygularımı ifade edemiyorum. Bir umut doğdu. Kesin sonuçlardan sonra böbreğin kime nakledileceği belli olacak" dedi.

Canıdemir Ailesi'nin, olayla ilgili dava açıp açmayacağının hünüz netleşmediği kaydedildi.

Ahmet Canıdemir, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Üsküdar Çakaldağı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Etiketler:
kapkaçcı kurbanı defnediliyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır