NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
1
10
11
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUSLAR ADRES VERDİ

Rus Bakan İvanov, Çeçenistan'da eylemlere karışan Türk vatandaşlarının adreslerini içeren bir listeyi Türkiye'ye ilettikleri mesajını verdi. İvanov, "İki ülke 'Ya yargıla, ya iade et' anlayışında olmalı" dedi.
08-12-2004 - kez okundu

Rusya Milli Savunma Bakanı Sergey Borisovic İvanov, Çeçenistan'da eylemlere karışan Türk vatandaşlarının adreslerini içeren bir listeyi Türkiye'ye ilettikleri mesajını verdi. İvanov, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'le görüştü. İki bakan görüşmeden sonra birlikte açıklama yaptı. İvanov şöyle konuştu:
"Son 3 yılda Çeçenistan'da Rus federal güçlerinin yaptığı operasyonlarda 52 ülkeden teröristlerin imha edildiğini belirttik. Teröre karşı işbirliği pratikleştirilmelidir. Şu anda Rusya'da terör olaylarına karışmış kişilerin mevcut ikamet adresleri, diğer faaliyet alanlarıyla ilgili bilgiler mevcuttur."

İvanov, terörizmle mücadelede iki ülkenin "Ya yargıla, ya iade et" anlayışı içinde olması gerektiğini de ifade etti. Türkiye, geçmiş yıllarda Rusya ve Suriye yönetimlerine, o ülkelerde ikamet eden PKK yöneticilerinin ikamet adreslerini vererek yakalanmalarını istemişti. İvanov'un, "Terör olaylarına karışmış kişilerin ikamet adresleri mevcut" sözleri, Rusya'nın da Türkiye'den aynı talepte bulunduğunu gündeme getirdi.

PKK yasaklanabilir

Gönül, ABD ve AB tarafından terör örgütleri listesine alınan PKK'nın Rusya tarafından da aynı şekilde tanınması temennilerinin İvanov'a iletildiğini söyledi. İvanov da soru üzerine, PKK'nın adını KONGRA / GEL olarak değiştirmesinin hiçbir önemi olmadığını vurgulayarak şunları söyledi: "Rusya açısından bu soru tarafımızdan gözden geçirilmektedir. Şahsi fikrime göre mesele terör örgütünün ismi değil, çünkü adlarını sık sık değiştirebiliyorlar."
İvanov daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü ziyaret etti. (Milliyet)

Etiketler:
ruslar adres verdi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır