NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
9
12
4WORED1.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İSTANBUL ÇERKES DERNEĞİ YENİ MEKâNINA TAŞINDI.

Çerkes Dernekleri Federasyonuna (Çerkes-Fed) bağlı daha önce İstanbul-Merter’de faaliyet gösteren İstanbul Çerkes Derneği yeni mekânına taşındı.
07-02-2017 - kez okundu

Çerkes Dernekleri Federasyonuna (Çerkes-Fed) bağlı daha önce İstanbul-Merter’de faaliyet gösteren İstanbul Çerkes Derneği yeni mekânına taşındı.

İstanbul Çerkes Derneği tarafından yeni mekânın camiamıza tanıtılması amacıyla 05 Şubat 2017 Pazar günü saat 15.30’da görkemli bir açılış programı gerçekleştirildi. İstanbul çerkeslerinin çok yoğun bir ilgi gösterdiği programa camiamızın Federasyon, Vakıf, Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Siyasi Parti Mensupları, Resmi Erkan ve Basın mensupları katıldı.

15.30’da başlayan program ünlü sanatçımız İshak AKBAY tarafından sunuldu. İlk olarak İÇD Başkanı Vahip KÜÇÜKYEDEK söz alarak Çerkeslerin toplumsal hedeflerine ulaşabilmesi için İstanbul gibi metropol bir şehirde güç birliği yapmaktan başka bir şanslarının olmadığını, yeni açılan derneğin kapılarının tüm çerkeslere sonuna kadar açık olduğunu ve tüm Çerkesleri yeni mekanlarında görmekten ve misafir etmekten büyük bir mutluluk duyacaklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye davet edilen Çerkes Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nusret BAŞ; örgütlü olmanın çerkes toplumu açısından önemine değinerek derneklerimizin kimlik, kültür ve ana dilimizi yaşatma, çerkes toplumunun sorunlarını çözme kavuşturma mücadelesindeki etkisini ve yerini anlattı. Müteakiben İstanbul Çerkes Derneğininin böylesine güzide bir mekâna kavuşmasında emeği geçen tüm dernek mensuplarına ve programa katılan hemşerilerimize teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Çerkes-Fed Genel Başkanı Nusret BAŞ’ın konuşmasını müteakip ÇDP Genel Başkanı Kenan KAPLAN ve diğer Siyasi Parti Temsilcileri de birer konuşma yaparak programa katılan hazirunu selamladı.

Konuşmaların ardından yeni yönetim kurulu tarafından, İstanbul Çerkes Derneği kurucusu ve kurulduğu günden itibaren son genel kurula kadar derneğin başkanlığını yapan Merkür Truzim’in Sahibi İş Adamı Sayın Halis DİN, onursal başkan ilan edilerek kendisine plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Konuşma programının sona ermesi ile açılışa katılan yüzlerce hemşerimiz için hazırlanan kokteyle geçildi. Her zaman bir araya gelme fırsatı bulamayan İstanbul çerkeslerinin tanışma ve sohbetlerinden sonra, gençler tarafından organize edilen geleneksel dans ve düğün seremonisinden müteakip program sona erdi.

İstanbul Çerkes Derneği Yönetim Kurlu tarafından yayımlanan teşekkür mesajı.

““5.02.2017 Pazar günü yeni yerimizin açılış programının sunuculuğunu yapan İshak AKBAY, Çerkes Dernekleri Federasyonu Başkanı Nusret BAŞ, Onursal Başkanımız Halis DİN, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamide MERCAN, Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat UYSAL, Bayrampaşa Ak Parti İlçe Başkanı Sefer ÇERKES, Çoğulcu Demokrasi Partisi Başkanı Kenan KAPLAN, Çoğulcu Demokrasi Partisi İstanbul İl Başkanı Cankat Yıldız, Çoğulcu Demokrasi Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Yavuz, Adige Xase Başkanı Murat KUBİLAY, Birleşik Kafkasya Derneği Kadir YILDIRIM, Cihadiyeliler Dernek Başkanı Yaşar ÖZCAN, Çerkes Kültür Evi Başkanı Ömer ÇÖTOK, Erbaa İverönü Köyü Çerkes Derneği Başkanı Abdullah TAŞAR, Kafkas Vakfı Başkanı Ebubekir KIZIK, Oset Alan Vakfı Başkanı Sadrettin KUŞOĞLU, Oset Alan Kültür Derneği Başkanı Fikret Bey, Haluj ve Mantı Evi Şükra KAMİLOĞLU, NartAjans Müzik ve Video Nuri Tandoğdu ve katılan, katılamayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.””

İstanbul Çerkes Derneği Yönetim Kurulu
Adres; Şirinevler mah. Tevfik Fikret Cad. Taç İş Merkezi, No:2 Bahçelievler/İstanbul
Telefon (0212) 644 2455
E-posta info@istanbulcerkesdernegi.org
İnternet Sitesi www.istanbulcerkesdernegi.org
Facebook www.facebook.com/Istanbul.Cerkes.Dernegi
Twitter www.twitter.com/IstanbulCerkes

                                                             

Etiketler:
Çerkes Dernekleri Çerkes-Fed İstanbul Çerkes Derneği İçd

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51