NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
11
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35WERE~1.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BASINA VE KAMUOYUNA!

Son günlerde basında çıkan “Abhazya’dan Türkiye’ye Ambargo” haberlerini ve özellikle sosyal medya üzerinden başlatılan kara propoganda ve kampanyayı hayretle ve üzülerek takip etmekle birlikte bazı gerçeklerin altını çizmekte fayda olduğunu düşünmekteyiz.
14-01-2016 - kez okundu

Basına ve Kamuoyuna!

14 Ocak 2016, 14:31

Yazılı ve görsel basında çıkan Türkiye ve Abhazya arasında gelişmekte olan ilişkileri zedelemeye yönelik haber ve yorumlar karşısında; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu asli unsuru olan ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en yakın silah arkadaşları başta olmak üzere her zaman Türkiye neferleri olan Abhaz vatandaşları olarak ülkemizin aleyhine olabilecek hiçbir konunun içerisinde olmayacağımızın bilinmesini en net şekilde vurgulamak isteriz.

 
1914488_520770171436788_117182150698443827_n (2)

 

Son günlerde basında çıkan “Abhazya’dan Türkiye’ye Ambargo” haberlerini ve özellikle sosyal medya üzerinden başlatılan kara propoganda ve  kampanyayı hayretle ve üzülerek takip etmekle birlikte bazı gerçeklerin altını çizmekte fayda olduğunu düşünmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki gerilimin bölgemizi ve ülkelerimizi olumsuz yönde etkilediği açıktır. Ancak Abhazya ve Türkiye arasındaki ilişkileri zedelemeye yönelik yanlı ve abartılı açıklamalar, kuruluşundan günümüze kadar asli unsuru olmaktan ve yurttaşı olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye ile tarihsel anavatanımız Abhazya arasında gelişmekte olan iyi ilişkileri etkilemeyecek, Abhazya kendisi için vazgeçilemez tarihsel ve sosyo/kültürel bir parçası olan Türkiye Abhaz diasporası ile ilişkilerini zedeleyecek hiçbir baskı ve yaptırıma boyun eğmeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki bu krizin akılcı, yapıcı ve bölgede barışı tesis edecek güçlü adımlar atılmak suretiyle kısa sürede çözülmesi öncelikli dileğimizdir.

Hiçbir bölge ülkesinin yararına olmayan bu gerilimin bir an önce giderilmesi ve bölge halkları arasında oluşan dostane ve akrabalık ilişkileri de göz önüne alınarak yapıcı bir yola evrilmesi, tüm ülkelerin ve halkların çıkarına olacaktır.

Türkiye – Rusya, Türkiye – Abhazya ve Abhazya – Rusya arasında eskiden olduğu gibi iyi ilişkiler tesis edilmesi ve kalıcı kılınması hem bölge ülkelerinin çıkarına hem de akrabalık ilişkileri geliştirmiş halklarımız arasında önemli bir stratejik adım olarak değerlendirilmelidir.

Bu kapsamda; Türkiye Cumhuriyeti bölgemizde önemli ve stratejik bir öneme sahip dost ve kardeş bir ülke ile komşuluk ilişkilerini geliştirmek ve bölgemizde meydana gelen değişim hareketlerini de dikkate almak suretiyle Abhazya Cumhuriyeti ile karşılıklı direkt ve resmi ilişkiler kurmalı ve geliştirmelidir.

Yazılı ve görsel basında çıkan Türkiye ve Abhazya arasında gelişmekte olan ilişkileri zedelemeye yönelik haber ve yorumlar karşısında; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu asli unsuru olan ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en yakın silah arkadaşları başta olmak üzere her zaman Türkiye neferleri olan Abhaz vatandaşları olarak ülkemizin aleyhine olabilecek hiçbir konunun içerisinde olmayacağımızın bilinmesini en net şekilde vurgulamak isteriz.

Bu her türlü çıkarın ötesindedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU

Kaynak: http://abhazfederasyonu.org/duyurular/basina-ve-kamuoyuna.html

Etiketler:
Abhaz Abhaz Dernekleri Abhaz Dernekleri federasyonu Abhazya Cumhuriyeti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51